COVID-19
COVID-19 Хочу записатись на вакцинацію від COVID-19
Translate:
Останні коментарі
  Погода
  Архіви

  24 по 30 квітня 2018 р. щорічно в рамках Всесвітнього тижня імунізації в Європейських регіонах відзначається Європейський тиждень імунізації. Цього року Тиждень проходитиме під девізом «Вакцинація як право кожної людини і спільний обов’язок».

  В Європейському регіоні в цілому зберігається високий рівень охоплення дітей імунізацією, у тому числі від кору і краснухи. Разом з тим, позитивний ефект від вакцинації розподіляється серед населення нерівномірно, і велике число дітей, які все ще не отримують належний їм захист. Так, в 2016 р. кожна 15-та дитина пропустила вакцинацію першою дозою вакцини з протикоровим компонентом, а 1 з 21 не отримала усіх рекомендованих доз вакцин протии дифтерії, правця та паротиту. Подібні прогалини в охопленні імунізацією в Європейському регіоні призводять до спалахів хвороб, яких можна було б уникнути.

  В Україні, за даними МОЗ, в теперішній час серед населення відзначається спалах кору: за 2017 р. було зафіксовано 4 782 випадки захворювання. Причина – низьке охоплення вакцинацією. У зв’язку з цим, починаючи з вересня 2017 р. в Україні посилили заходи, спрямовані на проведення обов’язкової імунізації протии кору. Як результат – рівень планової вакцинації протии кору в 2017 р. виріс більш ніж в два рази в порівнянні з 2016 р. і склав: 93,3% дітей першого року життя і 90,7% дітей 6 років.

  На тлі поліпшення ситуації з вакцинацією протии кору, паротиту та краснухи низьким залишається рівень охоплення вакцинацією від інших хвороб. Так, за станом на 1 грудня 2017 р. первинним вакцинним комплексом від поліомієліту було охоплено 47,4% дітей першого року життя, первинним вакцинним комплексом проти коклюшу, дифтерії та правця – 47,5% дітей до року, вакциною БЦЖ – 75,5 %, проти гепатиту В – 50,8%.

  Для забезпечення епідеміологічного благополуччя рівень охоплення населення плановою імунізацією в усьому регіоні та районі зокрема повинен становити не менше 90%, а середдітей – більше 95%.

  Згідно Календаря профілактичних щеплень України, існує 10 обов’язкових щеплень протии дифтерії, коклюшу, правця, туберкульозу, гепатиту В, гемофільної інфекції, кору, краснухи, паротиту, поліомієліту.

  За статистичними даними, у Біловодському районі станом на 01.04.2018 р. ситуація з плановою імунізацією населення склалася таким чином:

  – вакциновано протии туберкульозу: БЦЖ – 89 дітей, що складає третину від річного плану вакцинації ;

  – вакциновано протии поліомієліту: ІПВ – інактивована («вбита») вакцина протиполіомієліту – 10  осіб), ОПВ – оральна («жива») вакцина протиполіомієліту – 187 дітей, що разом складає третину від запланованого);

  – вакциновано проти коклюшу, дифтерії, правця загалом – 143 особи, що складає третину від запланованого:

  – вакциновано проти гепатиту В – 53 особи, що складає третину від запланованого;

  – вакциновано протии гемофільної інфекції – 16осіб, що становить 5 частину від плану,

  – вакциновано протии кору, паротиту, краснухи: КПК – 17осіб, що складає третину від запланованого.

  Вакцинація – єдиний дієвий спосіб уберегтися від інфекційних захворювань і запобігти розвитку небезпечних ускладнень, які можуть стати причиною інвалідності та навіть летального результату!

  Щоб досягти епідемічного благополуччя – знизити до мінімуму поширення тих інфекцій, які можна запобігти шляхом формування коллективного імунітету на високому рівні, необхідно підвищувати довіру до вакцинації в суспільстві – володіти і підносити правдиву і науковообґрунтовану інформацію щодо причин виникнення спалахів інфекційних хвороб та заходів їх профілактики. Тому, МОЗ України дає відповіді і спростування на найбільш хвилюючі питання, які найчастіше вводять в оману і стають причиною відмови громадян від вакцинації:

  1. Питання щодо протипоказань до імунізації: За міжнародними стандартами, легка застуданавіть при температурі до 38⁰С не є перешкодою для вакцинації. Не щеплюють лише в тому випадку, коли існує високий ризик серйозної реакції, також при станах, коли імунна відповідь на введену вакцину не в змозі сформуватися!
  2. Питання про виникнення реакції на введену вакцину: Як правило, виниклі реакції не значні (хворобливі відчуття, припухлість або почервоніння в місці введення вакцини, невелике підвищення температури), а їх поява – це нормальна реакція організму на введений препарат, яка з часом зникає безслідно. МОЗ України наголошує, що ризик важких реакцій після вакцинації дуже низький, набагато вище ризик виникнення серйозних ускладнень від інфекційного захворювання у осіб, які не отримали щеплення!
  3. Питання про вплив вакцин на імунну систему:Віруси, щомістяться у вакцинах, настільки ослаблені, що не можуть негативного впливати на імунну систему (навіть якщо одночасно ввести вакцини проти 10 інфекційних захворювань, в процес буде залучено лише 0,1% імунної системи)! А ось інфікування вірусами природним шляхом значно знижує опірність організму і перевантажує імунітет.
  4. Питання вакцинації дітей з хронічними захворюваннями: Дітям з хронічними захворюваннями можна і потрібно робити щеплення! Такі діти більш уразливі до інфекцій, перебіг хвороби у них зазвичай важчий, а ускладнення – серйозніше!
  5. Питання вакцинації дітей, які перебувають на грудному вигодовуванні: Грудне вигодовування є дуже важливим для здоров’я дитини. Але воно не здатне захистити новонародженого від інфекцій, протии яких проводиться вакцинація!
  6. Питання вакцинації вагітних: вакцинація під час вагітності можлива, в деяких випадках навіть необхідна! Наприклад, грипп може бути смертельно небезпечним для вагітної жінки. Саме тому вагітні потребують захисту від грипу і можуть імунізуватися перебуваючи на будь-якому терміні вагітності. Вакцинацію вагітним рекомендується проводити інактивованими вакцинами.

  У XXI столітті не припустимо, щоб люди вмирали від хвороб, які можна попередити імунопрофілактикою! Пам’ятайте, вакцинація – це питання не тільки здоров’я і життя громадян, а й питання національної безпеки країни!

  Оставить комментарий