COVID-19
COVID-19 Хочу записатись на вакцинацію від COVID-19
Translate:
Останні коментарі
  Погода
  Архіви

  Сонячний удар

  Сонячний удар: симптоми і перша допомога.

     Сонячний удар – це хворобливий стан, розлад роботи головного мозку внаслідок тривалого впливу сонячного світла на непокриту поверхню голови.

  Симптоми

     Сонячний удар супроводжується головним болем, млявістю, блювотою. У важких випадках – комою. Симптоми перегрівання посилюються при підвищенні вологості навколишнього середовища.

  Легкий ступінь:
  -загальна слабкість;
  -головний біль;
  -нудота;
  -почастішання пульсу і дихання;
  -розширення зіниць.

  При середньому ступені:
  -різка адинамія;
  -сильний головний біль з нудотою і блювотою;
  -оглушення;
  -невпевненість рухів;
  -хитка хода;
  -часом запаморочення;
  -почастішання пульсу і дихання;
  -підвищення температури тіла до 39 – 40 ° C.

     Важка форма теплового удару розвивається раптово. Особа гіперемована, пізніше блідо-ціанотичний. Спостерігаються випадки зміни свідомості від легкого ступеня до коми, клонічні і тонічні судоми, марення, галюцинації, підвищення температури тіла до 41 – 42 ° C, випадки раптової смерті. Летальність 20 – 30%.

  Перша допомога

     Постраждалого необхідно перенести в тінь, зробити холодний компрес. У важких випадках – штучне дихання.

  ТЕРМІНОВО! Усунути тепловий вплив:
  -видалити постраждалого з зони перегрівання;
  -укласти на відкритому майданчику в тіні;
  -вдихання парів нашатирного спирту з ватки;
  -звільнити від верхнього одягу;
  -змочування особи холодною водою, поплескування по грудях мокрим рушником;
  -покласти на голову міхур з холодною водою;
  -викликати бригаду швидкої допомоги.

  Профілактика

     Щоб уникнути сонячних ударів, в жарку сонячну погоду рекомендується носити головні убори зі світлого матеріалу (менше поглинаючого сонячне світло).

  Діти

     У маленьких дітей симптоми сонячного удару дуже нагадують ознаки початку запального захворювання: малюк стає млявим (або, навпаки, вкрай порушеною), закидається голову назад або мотає нею з боку в бік, у нього піднімається температура. Іноді може бути тільки раптовий підйом температури тіла. Якщо вчасно не вжити заходів, дитина може втратити свідомість.

  Перша допомога

     Перш за все перенесіть малюка в тінь. До чола і потилиці прикладіть холодні компреси. Можна надіти на голову панамку, змочену в холодній воді. Дайте йому попити, бажано прохолодну воду з лимоном. Для того, щоб збити температуру, можна дати жарознижуючі препарати. Якщо і після їх прийому жар не спаде – викликайте лікаря.

  Профілактика

     Сонячний удар настає при впливі прямих сонячних променів. Особливо великий ризик отримати його, якщо сонце палить прямо в голову. Навіть у похмурий день, виходячи на вулицю, обов’язково вдягайте малюкові головний убір. Найчастіше сонячні удари трапляються, коли чадо довго плескався у воді. Тому стежте, щоб і там крихта не знімав панамку.

  Оставить комментарий