COVID-19
COVID-19 Хочу записатись на вакцинацію від COVID-19
Translate:
Останні коментарі
  Погода
  Архіви

  Початок медичної реформи

  Підписання Президентом України законів, що стосуються фінансових гарантій медичного забезпечення в умовах реформування та розвитку сільської медицини, наприкінці 2017 року дало старт медичній реформі в Україні. Метою реформування медичної галузі  є створення умов для надання населенню якісних та доступних медичних послуг у відповідності до світових стандартів.

  Для цього при Міністерстві охорони здоров’я буде створена Національна служба здоров’я, яка буде безпосередньо фінансувати надавачів медичних послуг – медичні заклади. В 2018 році реформування починається з первинної медичної допомоги, яка буде для населення абсолютно безкоштовна, як і паліативна та екстрена допомога.

  З квітня 2018 року розпочинається приписна кампанія, тобто кожен житель України, в т.ч. і нашого району, має обрати собі лікаря первинної ланки (сімейного лікаря або терапевта, для дітей – педіатра або сімейного лікаря) та підписати з ним Декларацію, яка буде внесена в електронний реєстр, і тоді Національна служба здоров’я буде фінансувати заклад первинної медичної допомоги (в Біловодському районі це – центр первинної медико-санітарної допомоги). На сьогодні капітаційна ставка або сума, яка виділяється державою на одного жителя, складає 370 грн. на одного приписаного до лікаря пацієнта. Ці кошти будуть витрачатися як на надання медичних послуг, так і на заробітну плату та інші витрати на утримання закладу. Порядок використання цих коштів та перелік медичних послуг на первинному рівні знаходяться на затвердженні в Кабінеті Міністрів України.

  Для того, щоб підписати декларацію з обраним лікарем, необхідно звернутися до цього лікаря з паспортом або іншим документом, що його замінює, та ІПН і заповнити бланк декларації. До 1 квітня кожен житель має визначитися, якого лікаря він обирає, і повідомити його про це. Форма декларації на цей час ще не затверджена КМУ, тому підписати її наразі можна лише в тестовому режимі, а після затвердження перепідписати. Це зроблено для того, щоб лікарі мали час навчитися користуватися функціоналом медичної інформаційної системи, а також щоб жителі встигли записатися саме до обраного лікаря. Якщо лікар набере  2000 пацієнтів, він має право відмовити іншим пацієнтам у підписанні з ним декларації. Бланк декларації є в кожного лікаря КЗ «Біловодський районний центр первинної медико-санітарної допомоги», а також на офіційному сайті МОЗ України.

  Будь-яку інформацію щодо підписання декларацій чи з інших питань реформування системи охорони здоров’я можна отримати, звернувшись до головного лікаря КЗ «Біловодський районний ЦПМСД» Малищенко З.Д., заступника головного лікаря з медичного обслуговування населення Гарковець Р.П. чи свого сімейного лікаря, терапевта або педіатра.

  Оставить комментарий