COVID-19
COVID-19 Хочу записатись на вакцинацію від COVID-19
Translate:
Останні коментарі
  Погода
  Архіви

  Всеукраїнський Тиждень Планування Сім’ї


  Традиційно, кожного року, в травні місяці відзначається Всеукраїнський Тиждень Планування Сім’ї. Цьогоріч Міністерство охорони здоров’я України визначило період проведення Тижня Планування Сім’ї з 14.05.2018 р. по 19.05.2018 р.
  За 27 років Незалежності населення України скоротилось на 9 млн. чоловік. Середній вік жінок, які народили вперше у 1991 році становив 20–24 років, зараз це 25–29 років, а кількість народивших вперше у 30­–34 роки зросла вдвічі. Кількість дитячого населення з 13,225 млн. у 1991 році скоротилась до 7,614 млн. у 2016 році. Нині за статистикою на 1 жінку в Україні припадає 1,5 дитини. Враховуючи наведені факти та деякі інші соціальні аспекти, такі як: процеси міграції, розповсюдження соціально небезпечних захворювань (туберкульоз, СНІД, вроджені та спадкові хвороби), не важко підрахувати, що при таких темпах через 1–1,5 біологічних поколінь українська нація етнографічно та генетично може зникнути. Показники здоров`я населення України значно нижчі, ніж у 15 країнах – членах Європейського Союзу. За інтегральним показником “стан здоров`я – тривалість життя” серед країн СНД Україна посідає передостаннє (перед Молдовою) місце в Європі.

  Репродуктивне здоров’я є найважливішою частиною загального здоров’я, займає провідне місце в розвитку людини, підтримує відтворення, передачу спадкових якостей, стосується особистих і, в значній мірі, цінних аспектів життя.
  Сучасна медицина пропонує різноманітні методи запобігання небажаній вагітності, використання яких не шкодить здоров’ю.
  Незважаючи на значні зусилля служб планування сім’ї щодо попередження незапланованої вагітності, ця проблема залишається досить актуальною. Не дивлячись на те, що рівень абортів за останнє десятиліття в Україні знизився у 3,7 рази і така тенденція зберігається, за результатами останніх років він все ще залишається високим.

  Оставить комментарий