COVID-19
COVID-19 Хочу записатись на вакцинацію від COVID-19
Translate:
Останні коментарі
  Погода
  Архіви

  Всесвітній день діабету

  Перший глобальний доклад ВООЗ з діабету (квітень, 2016 року) повідомляє про 422 млн. дорослих людей в світі, хворих на цукровий діабет. З 1980 року кількість хворих зросла в чотири рази. Міжнародні експерти вважають надлишкову вагу і ожиріння  провідними факторами ризику розвитку хвороби, закликають розширити масштаби профілактики і лікування.

  Ускладнення діабету можуть викликати інфаркт, інсульт, сліпоту, печінкову недостатність та ампутацію нижніх кінцівок. У хворих на цукровий діабет показники ампутації вищі в 10-20 разів.

  Дотримання дієтотерапії є одним із найнадійніших способів без медикаментів контролювати рівень глюкози в крові й нормалізувати вагу, знизити ймовірність ускладнень. Якщо ж хворий на діабет харчується неправильно, жодні чудодійні ліки йому не допоможуть.

  Профілактичні заходи потребують в першу чергу зниження споживання продуктів з високим глікемічним індексом: солодощів, виробів з борошна вищого ґатунку, солодких газованих напоїв тощо. Рекомендація ВООЗ по відношенню до вживання вільних цукрів – це зниження рівнів їх вживання як дорослими, так і дітьми до менше ніж 10% калорійності їжі. Термін «вільні цукри» включає всі моносахариди та дисахариди, які додаються в їжу і напої виробником, поваром або споживачем, і цукри, що містяться в меді, сиропах, фруктових соках і концентратах фруктових соків. Загальна калорійність – це сума всіх добових калорій, що надійшли в організм з продуктами харчування та напоями. Калорійність жирів складає 9 ккал/грам, вуглеводів – 4 ккал/грам, клітковини і білків – 4 ккал/грам, етанолу – 7 ккал/грам. Загальна калорійність підраховується шляхом перемноження енергетичних факторів на кількість грамів кожного типу харчових продуктів та напоїв з наступним складанням всіх отриманих значень.
  Особливість лікування діабету полягає в тому, що пацієнту доводиться все життя самостійно проводити складне лікування і змінювати його в залежності від конкретної ситуації. У зв’язку з хронічним і невиліковним характером захворювання обов’язковим елементом у лікуванні є особиста відповідальність пацієнта, мотивація для виконання режиму життя та роботи. Школи самоконтролю для хворих на цукровий діабет, створені в усіх районах міста Києва, виконують важливу функцію навчання, що дозволяє хворим свідомо керувати лікуванням в активному союзі з лікарем.

  Одним з дивовижних сучасних наукових відкриттів полягає в тому, що вищі рівні вітаміну D у крові істотно знижують ризики розвитку цукрового діабету 2-го типу.

  Оставить комментарий