COVID-19
COVID-19 Хочу записатись на вакцинацію від COVID-19
Translate:
Останні коментарі
  Погода
  Архіви

  Всесвітній день боротьби проти малярії

  25 квітня відзначається Всесвітній день боротьби проти малярії.  Цей день заснований  Всесвітньою організацією охорони здоров’я в травні 2007 року.

  Цей пам’ятний день був встановлений на додаток до дня, який відмічається з 25 квітня 2001 року і має назву «День боротьби проти малярії в Африці». Він присвячується пропаганді глобальних зусиль по боротьбі з малярією — небезпечним захворюванням, характерним для тропіків.

  Мета проведення Міжнародного дня боротьби проти малярії – роз’яснення того, що малярія виліковна, пояснення громадськості необхідності  профілактичних заходів, залучення уваги як експертів, так і науково-дослідних і навчальних інститутів, компаній та фондів до пошуку варіантів розв’язання цієї проблеми.

  Малярія завжди була і є однією з найнебезпечніших хвороб людини. Вона приводила до занепаду великі країни, знищувала народи, вирішувала результати війн. До відомих жертв, що найбільш ймовірно померли від малярії, належать Олександр МакедонськийЧингісхансвятий Августин, принаймні 5 римських пап, італійський поет ДантеХристофор КолумбОлівер Кромвельлорд Байрон та багато інших.

  Малярія, раніше відома як болотна лихоманка – паразитарне захворювання, збудником якого є найпростіші (плазмодії малярії), що передаються від хворої до здорової людини через укуси інфікованих малярійних комарів роду Anopheles. Захворювання часто починається з нездужання, слабкості, розбитості, головного болю, болю в м’язах, суглобах, попереку, сухості в роті, потім періодично підвищується температура тіла, з’являються блювота, розлади травлення (пронос), кашель, збільшенням розмірів печінки та селезінки, порушення з боку нервової та інших систем організму. За тяжкого злоякісного перебігу хвороба може закінчитись смертю. Щорічно від 350 до 500 мільйонів людей інфікуються малярією. Від 1 до 3 мільйонів з них помирає. Близько 90% випадків захворювання припадає на райони Африки на південь від Сахари, інфікуються також жителі Азії, Латинської Америки, Близького Сходу і навіть деяких регіонів Європи. В особливій групі ризику знаходяться діти у віці до 5 років.

  Захворіти на малярію може кожен, до груп особливого ризику відносяться діти раннього віку, вагітні жінки, люди з ВІЛ/СНІДом, особи з неендемічних районів, що здійснюють міжнародні поїздки, іммігранти з ендемічних районів та їхні діти. Імунна відповідь проти малярійної інфекції розвивається повільно та дуже слабка і практично не захищає проти повторних інфекцій.

  І незважаючи на те, що тропічний клімат не характерний для нашої країни, випадки малярії реєструються і в Україні. Мова йде про випадки завезеного захворювання. Ситуація пов’язана з активним відвідуванням туристами небезпечних (ендемічних) з малярії країн, а також з приїздом студентів з Африки та інших країн до університетів України на навчання.

  Шляхи попередження малярії:

  • Організації, які відправляють туристів та співробітників в ендемічні країни, повинні інформувати про епідемічну ситуацію в країні виїзду та можливий ризик зараження малярією.
  • Санітарно-епідеміологічна служба застерігає: заздалегідь, до виїзду до небезпечних з малярії територій кожній особі потрібно розпочинати курс прийому профілактичних протималярійних препаратів за схемою, призначеною лікарем.
  • Перебуваючи в природних вогнищах малярії, слід захищатись від укусів комарів. Малярійні комарі нападають на людину найчастіше з настанням сутінок. У цей час бажано носити одяг, що прикривав би більшу частину тіла, відкриті частини слід змащувати репелентами.
  • Для попередження проникнення комарів до приміщення двері й вікна повинні мати захисні сітки. Спати слід під сітчатою запоною, краї якої треба старанно заправити під матрац, в приміщенні використовувати аерозольні інсектициди, електрофумігатори та антимоскітні спіралі. Житлові приміщення та запони, сітки на дверях та вікнах рекомендується також обробити інсектицидами та репелентами.
  • Після повернення в Україну (країну постійного перебування) необхідно негайно повідомити дільничного лікаря про прибуття з тропічних країн. Прийом протималярійного препарату слід продовжувати ще протягом 4-х тижнів після виїзду з малярійної місцевості. При нездужанні, що супроводжується підвищенням температури, потрібно негайно звернутися до лікаря. Протягом 3-х років після повернення з ендемічних країн додому при будь-якому захворюванні нагадуйте лікарю, який Вас лікує, про Ваше перебування у тропіках, незалежно від попередніх показників дослідження крові на малярію.

  Захворювання на малярію можна попередити!!!

  Оставить комментарий